mardi, 23 mai 2023 16:13

Łóżko bez zagłówka – modny minimalizm

Łóżko bez zagłówka Łóżko bez zagłówka Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Tak jak i inne meble łóżko powinno być nie tylko estetyczne, ale i praktyczne oraz wpasowywać się w wystrój wnętrza. Podczas gdy pokaźnych rozmiarów łóżka z tapicerowanym zagłówkiem sprawdzą się w większych sypialniach, to do pomieszczeń o mniejszym metrażu idealne jest łóżko bez zagłówka.

Wygoda i zdrowy sen – z tym powinno się kojarzyć się perfekcyjnie dobrane łóżko. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji oddzielną sypialnię czy łóżko w pokoju wielofunkcyjnym, powinno ono spełniać swoje zadanie. Łóżka należy też dobierać tak, by nie kolidowały z ustawieniem innych mebli i nie wpływały na funkcjonalność pomieszczenia. Często taki problem zdarza się w przypadku małych pokoi. Dlatego w tym przypadku najlepiej jest się zdecydować na łóżka bez wezgłowia (zagłówka). To, że są one funkcjonalne nawet w małym metrażu, to niejedyna ich zaleta. O pozostałych profitach takiego wyboru – w dalszej części tekstu.

Łóżko bez zagłówka – łóżka minimalistyczne

Minimalizm nigdy nie wychodzi z mody. A złota zasada, że: mniej znaczy więcej od zawsze ma wielu zwolenników. Prosta konstrukcja łóżka bez zagłówka – jego ramy – znakomicie wpisuje się w ten styl. Łóżko tego typu – niezależnie od tego, czy jest tapicerowane, czy z drewna – jest rozwiązaniem do sypialni, w których panuje styl minimalistyczny i klasyczny. Zagłówek łóżka, zwłaszcza w formie tapicerowanej, mógłby niekorzystnie wpłynąć na zamierzony podczas aranżacji wnętrza efekt. Zostałaby zakłócona stylowa prostota.

Mała sypialnia – dlaczego warto kupić łóżko bez zagłówka

Poza względami estetycznymi, które idą za łóżkiem bez wezgłowia, takie łóżko to także pozytywny wpływ, jeśli chodzi o urządzenie małego pomieszczenia. Po pierwsze takie łóżko można ustawić w dowolnym miejscu – nawet pod oknem – co byłoby niemożliwe w przypadku łóżka, w którym jest wysoki zagłówek. Także w przypadku sypialni czy pokoju na poddaszu warto wybrać łóżko, które jest pozbawione zagłówka. Łóżko bez zagłówka daje też więcej możliwości, jeśli często zmieniamy aranżację sypialni – łatwiej jest je ustawić w nowym miejscu. W małych pomieszczeniach liczy się pragmatyzm i to, by oszczędzić przestrzeń. Łóżka będące tematem artykułu mają często nie tylko sam stelaż i nóżki, ale i pojemnik, w którym możemy schować pościel. I w końcu: łóżko bez wezgłowia pozostawia możliwość dowolnej aranżacji ściany nad łóżkiem. Można na niej powiesić obraz czy zamontować półkę z kwiatami lub książkami.

Łóżka bez zagłówka – szeroka oferta

Poza tym że łóżka bez zagłówka mogą występować w wersji drewnianej i tapicerowanej, w takiej, w której jest pojemnik na pościel i takiej, w której takiego pojemnika brak, to imponujące jest także to, że w ofercie znajdują się łóżka o różnych wymiarach. Są to łóżka pojedyncze, które się sprawdzą w dziecięcych i młodzieżowych pokojach, jak i pełnowymiarowe łóżka dla dwóch osób – w sam raz do małżeńskiej sypialni. Prosty design łóżek sprawi, że wraz z innymi tego typu meblami stworzą one minimalistyczne, praktyczne i bardzo gustowne wnętrze. Lekkość aranżacji sypialni, przestrzeń bez zbędnego „zagracenia" sprawi, że w tego typu łóżku sny będą... lżejsze, a odpoczynek po całym dniu – pełniejszy.

Łóżko bez zagłówka dostępne w szerokiej ofercie w wielu wariantach to dobra inwestycja nie tylko z opisanych wyżej względów estetycznych czy praktycznych. Tego typu łóżka kupione w sklepie o dobrej renomie to gwarancja, że otrzymamy mebel wykonany z wysokiej jakości materiałów, a więc trwały.