Thursday, 21 October 2021 14:28

Co to jest makijaż permanentny

Salon kosmetyczny w Rzeszowie Salon kosmetyczny w Rzeszowie pixabay

Makijaż permanentny jest to specjalistyczny zabieg kosmetyczny. Zyskuje on obecnie coraz większa popularność wśród kobiet w różnym wieku.

Da się to odczuć po długich kolejkach oczekujących na tego typu zabiegi. Zabieg wykonania makijażu permanentnego polega na trwałym podkreśleniu ust, oczu czy też brwi. Gdy są robione oczy to jest to najczęściej wykonanie kreski na dolnej lub górnej powiece. Gdy mowa o brwiach chodzi o wyregulowanie kształtu. W przypadku ust  to uwydatnienie warg, zaznaczenie, wyregulowanie konturów i wzmocnienie czerwieni. Makijaż permanentny to obecnie skuteczna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Zabieg wykonany  odpowiednią techniką oraz przez przeszkoloną do tego osobę zapewnia widoczny i naturalny efekt liftingu bez ingerencji igły czy skalpela.

Makijaż permanentny jako poprawienie urody

Jak wiadomo profesjonalnie wykonany makijaż permanentny podkreśla walory kobiecej urody, oraz świetnie maskuje niedoskonałości. Tuszuje defekty skóry, np. blizny, przebarwienia oraz plamy pigmentacyjne powstałe np. w wyniku nieumiejętnego opalania się lub ciąży. Warto wiedzieć, że makijaż taki pomaga odzyskać pewność siebie kobietom i naturalny wygląd osobom, które z różnych przyczyn np. zdrowotnych w wyniku chemioterapii straciły brwi lub rzęsy.

Na czym polega makijaż permanentny

Makijaż  permanentny nazywany też mikropigmentacją, polega na wprowadzeniu pod skórę  pigmentów, które wprowadza się do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka. Zwykle jest to głębokość od około 0,3 do 0,5 mm. Jest to płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Pigment wprowadza  się pod skórę,  jednorazową, cieniutką igłą pod znieczuleniem. Znieczulenie powoduje, ze nie czujemy jakiegoś większego dyskomfortu.

Makijaż permanentny ma wiele zalet. Dzięki niemu zaoszczędzamy wiele czasu jaki trzeba poświęcić na makijaż poranny gdy się go nie ma. Wieczorem nie trzeba poświęcać więcej czasu na zmywanie tradycyjnego makijażu. Dzięki niemu zawsze wygląda się dobrze i świeżo. Wybierając salon do wykonania takiego makijażu, warto na początku rozeznać się w temacie, aby wybrać osobę która się na tym zna i nie wyrządzi nam żadnej krzywdy. Nie warto też na tym oszczędzać. Salon kosmetyczny w Rzeszowie Zoe zaprasza na profesjonalne zabiegi kosmetyczne.