Saturday, 02 October 2021 16:55

Styl przez duże "S"- poznaj najmodniejsze style, ale i wzory tatuaży

studio tatuażu Słupsk studio tatuażu Słupsk pexels

Coraz więcej osób decyduje się na tatuaż. Jednak jak wiadomo, nie w każdym przypadku ta decyzja jest przemyślana.

Dziary są modne i trudno się z tym nie zgodzić, ale też trzeba zdawać sobie sprawę, że muszą być dobrze wykonane. Prawda jest taka, że nawet ptaszek Tweety może świetnie się prezentować, gdy jest wykonany przez prawdziwego artystę. Zatem można jasno stwierdzić, że absolutnie nie należy oszczędzać. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam najmodniejsze style, ale i wzory tatuaży.

Styl minimalistyczny

Subtelna linia, delikatność, niewielki rozmiar – to niewątpliwie cechy tatuaży minimalistycznych. Taki styl jest bardzo modny. Łączy w sobie subtelność, ale też dobry wyraz artystyczny. Oczywiście niewielki rozmiar wcale nie ogranicza możliwości wyrażenia się, w końcu czasem mniej znaczy nie tylko więcej, ale i lepiej. Warto także zwrócić uwagę na samą wartość symboliczną, którą taki tatuaż może wyrażać. Są osoby, które preferują właśnie taki styl i obecnie popularność tatuaży w stylu minimalistycznym ciągle rośnie. Wśród najmodniejszych wzorów można wymienić nutki, literki czy serduszka. Ale są także osoby, które poprzez taką dziarę nawiązują do swojej pasji i pracy zarazem. U fryzjerów są to np. nożyczki. Ciekawym wyborem są też tatuaże minimalistyczne typu pierścionki, które są naprawdę dobrą alternatywą dla obrączek. Oczywiście znowu musimy przypomnieć, że należy znaleźć dobre studio tatuaży. Słupsk jest miastem, gdzie działa salon SKY Tattoo, ale siedziby są też w innych miastach. Dlatego koniecznie zajrzyjcie na stronę, by dowiedzieć się więcej. Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni efektem.

Styl blackwork

Sporo ekspresji, ale i mroku, a to wszystko utrzymane w czarnym kolorze. Oto styl blackwork w swojej odsłonie. Trudno przejść obok takich dziar obojętnie. Jeszcze do niedawna były wyrazem buntu, ale też dużej odwagi, a obecnie są zwyczajną ozdobą ciała. Niewątpliwie pozwalają się wyróżniać, ale też niejako wyrazić. Oczywiście takie dziary, choć mogą być ubogie w przekazie, to jednak są solidnych rozmiarów. Wśród najpopularniejszych motywów musimy wyróżnić choćby tribale, czyli dziary nawiązujące do tatuaży plemiennych, które wyrażały męstwo i odwagę. Warto jeszcze wiedzieć, że tatuaże w stylu blackwork mają jedną dodatkową i to dużą zaletą. Otóż są świetnym sposobem na ukrycie tatuażu, który jest powodem do wstydu.

Tatuaże oldschool

Są rzeczy, o których można mówić, że są ponadczasowe, wszak były modne, są modne i zapewne będą modne. Ale są także takie style w tatuażu, które można uznać za niewychodzące z mody i jednym z nich jest właśnie styl oldschool. Warto dowiedzieć się na jego temat więcej. Otóż odnosi się do tradycyjnego stylu tatuowaniu u amerykańskich marynarzy, którzy wypływając na długie rejsy tatuowali sobie zdjęcia ukochanych, ale też takie tatuaże miały duże znaczenia symboliczne i często traktowane były jako talizmany. Aktualnie liczy się głównie ich estetyka, która jest prosta, acz niebanalna. Kontury są czarne i intensywne, natomiast stosuje się też cieniowana i wypełnienia, choć paleta kolorów jest w pełni ograniczona. Obejmuje ona kolory: żółty, czerwony, zielony i czarny, a także nieco fioletowego. Wśród najpopularniejszych wzorów trzeba wymienić latarnie, orły czy róże, ale i animacje przedstawione w ciekawy sposób.

Tatuaże szkicowe

Jest jeszcze jeden styl, a może bardziej nurt, który pozwala na przedstawienie wybranych motywów w sposób artystyczny, ale też niebanalny. Jednym słowem, które najbardziej pasuje jest słowo "fenomenalne". Mowa oczywiście o tatuażach szkicowanych. Prezentują się one niczym obrazki narysowane ołówkiem. Wśród najpopularniejszych wzorów są postacie z filmów, choćby Jocker, ale i takie nawiązujące do historii czy będące wyrazem szacunku. W tym przypadku najmodniejszy jest wzór przedstawiający żołnierza bądź też hełm.

Oto nasze propozycje. Każdy styl, jak i same wzory są bardzo modne, ale i bardzo stylowe. Oczywiście wybór należy do Was. Pamiętajcie jeszcze, aby decyzję o dziarze przemyśleć, by potem nie żałować i oczywiście koniecznie wybierzecie dobry salon tatuażu.